Wycieczka autokarowa Grodowiec - Głogów

Wycieczka autokarowa Grodowiec - Głogów


Program wycieczki:


Trasa przejazdu: Jelenia Góra – Złotoryja – Lubin – Grodowiec – Głogów - Piotrowice - Jelenia Góra


Grodowiec – znajduje się tu znane od średniowiecza Sanktuarium Maryjne, przedmiotem kultu jest słynąca łaskami gotycka figura Matki Boskiej Grodowieckiej.

Obecna świątynia, uważana za perłę baroku dolnośląskiego powstała na pocz. XVIII wieku. W bogato wyposażonym wnętrzu można podziwiać aż osiem ołtarzy, uwagę przykuwa misternie zdobiona ambona, unikatowe dzieło snycerskie na skalę europejską.

W skład zespołu pielgrzymkowego wchodzi również kalwaria z pięknymi kaplicami z XIX w., kaplica Góry Oliwnej i studnia z wodą uważaną za leczniczą.


Głogów – miasto o ponad tysiącletniej historii, pod koniec II wojny światowej zniszczone w 95%. W latach 80-tych XX w. rozpoczęto budowę nowych kamienic na historycznym planie ulic zniszczonego dawnego centrum miasta. Powstanie Nowego/Starego Miasta jest unikatowym przedsięwzięciem w Polsce. Zwiedzimy jedną z najstarszych świątyń Śląska, pieczołowicie odbudowywaną gotycką kolegiatę Wniebowzięcia NMP z reliktami kościoła grodowego z XII w., przez Różowy Most przejedziemy do jednej z największych atrakcji Głogowa – Zamku Książąt Głogowskich, przebudowany w okresie baroku obecnie mieści Muzeum Archeologiczno-Historyczne. Następnie udamy się na spacer urokliwymi uliczkami Starego Miasta, oglądając zachowane w różnym stopniu zabytkowe obiekty dojdziemy do Rynku, na którym stoi Ratusz z wieżą liczącą ponad 80 m., będącą drugą co do wysokości wieżą ratuszową w Polsce, z tarasu widokowego można podziwiać obszerną panoramę miasta i okolic.


W drodze powrotnej zatrzymany się we wsi Piotrowice, gdzie rośnie jeden z najstarszych dębów w Polsce, Dąb Chrobry.
SzukajKontakt

usługi przewodnickie i pilotażowe
Szkolna
58-500 Mysłakowice
tel. +48 500 279 011
fax. brak
e-mail: wiktorgumprecht@o2.pl
NIP: 000-000-00-00
Regon: 000000000